Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacija Lietuvoje įkurta 1998 metais. Ji vienija licencijuotus visų krypčių gydytojus, odontologus, veterinarus ir vaistininkus. Lietuvos homeopatijos ir homotoksikologijos asociacija yra Tarptautinės homotoksikologijos draugijos, kuri įkurta 1961 Baden Badene, narė.
Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacija kasmet organizuoja konferencijas, kuriose plačiai aiškinamos homotoksikologijos mokslo galimybės. Taip pat leidžia žurnalą „Biologinė medicina“.

 

Homotoksikologija – XX amžiuje atsiradęs mokslas, kuriam pagrindus suteikė vokiečių daktaras Hansas Heinrichas Reckewegas. Šis mokslas remiasi pagrindiniais homeopatijos bei kitų natūralių gydymo metodų principais. Kartu tai yra ir tradicinės medicinos junginys.

 

Homotoksikologijos požiūriu, liga – natūrali organizmo apsaugos reakcija į ligos priežastį – homotoksinus (ne vien chemines substancijas, bet ir fizinius, biologinius ir psichinius faktorius). Ši teorija buvo sėkmingai pradėta taikyti praktikoje. Sukurti kompleksiniai homeopatiniai antihomotoksiniai preparatai. Jų bei kitų natūralių gydymo priemonių pagalba kompleksiškai stiprinama žmogaus imuninė sistema, neutralizuojami bei pašalinami homotoksinai. Tai nesukelia šalutinio poveikio ir atitinka principą “padėk savo organizmui pagyti pačiam”.